جدّی همبرگر میشیگان وبگردی جالب ودیدنی

جدّی: همبرگر میشیگان وبگردی جالب ودیدنی همبرگر بزرگترین همبرگر جهان

گت بلاگز اخبار بین الملل آیا دونالد ترامپ بدترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا است؟

اساسی‌ترین مسئولیت قانونی و اخلاقی یک رئیس‌جمهوری پاسداری و حراست از نظام حکومتی ما هست. دونالد ترامپ این نظام را خوار کرده است. 

آیا دونالد ترامپ بدترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا است؟

آیا دونالد ترامپ بدترین مدیر جمهوری تاریخ آمریکا است؟

عبارات مهم : تاریخ

اساسی ترین مسئولیت قانونی و اخلاقی یک مدیر جمهوری پاسداری و حراست از نظام حکومتی ما هست. دونالد ترامپ این نظام را خوار کرده هست.

نویسنده در این مقاله استدلال می کند که مدیر جمهوری فعلی ایالات متحده، با اقدام های غریب و نامتعارف خود، نه تنها ارزش هایی چون دموکراسی و آزادی را زیر پرسش می برد بلکه از اعتبار آمریکا در چشم جهانیان نیز می کاهد.

به گزارش ایلنا به نقل از نیوزویک، «رابرت رایش»، تفسیرگر سیاسی، در مقاله ای که در پایگاه اینترنتی مجله «نیوزویک» انتشار یافته هست، نوشت که آمریکا در تاریخ سیاسی خود مدیر جمهوری های گوناگونی را به چشم دیده هست؛ از کلاهبردارانی چون «وارن گامالیل هاردینگ»، بیست و نهمین مدیر جمهوری آمریکا، «ریچارد نیکسون»، سی و هفتمین مدیر جمهوری ایالات متحده، گرفته تا متعصبانی چون «اندرو جکسون»، هفتمین مدیر جمهوری تاریخ آمریکا، و «جورج دبلیو بوش» چهل و سومین مدیر دولت این کشور. ولی این کشور تاکنون با کسی چون «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری فعلی ایالات متحده، سروکار نداشته که تمام این شاخصه های نابکارانه را یکجا در خود داشته باشد.

آیا دونالد ترامپ بدترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا است؟

آمریکا تاریخ سیاسی خود را با شخصی شروع کرد که در نقطه برابر ترامپ قرار دارد. به گفته «داگلاس سوتال فریمن»، زندگی نامه نویس «جورج واشنگتن»، نخستین مدیر جمهوری آمریکا، هنگامی که کنگره در ژوئن ۱۷۷۵ او را به فرماندهی ارتش منصوب کرد، پیشاپیش «بدل به مقامی اخلاقی» شده است بود که «مردم را گرد یکدیگر می آورد». واشنگتن «تجسد هدف، شکیبایی و اراده مورد نیاز جهت پیروزی نشانه انقلابی بود.»

واشنگتن در جنگ داخلی آمریکا پیروز شد و سپس ملت نوپای خود را «با صراحت، احترام و وظیفه شناسی آشکار رهبری کرد.»

اساسی‌ترین مسئولیت قانونی و اخلاقی یک رئیس‌جمهوری پاسداری و حراست از نظام حکومتی ما هست. دونالد ترامپ این نظام را خوار کرده است. 

اساسی ترین مسئولیت قانونی و اخلاقی یک مدیر جمهوری پاسداری و حراست از نظام حکومتی ما هست. دونالد ترامپ این نظام را خوار کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: زمانی که او ترساندن می کند که قوانین فدرال ساده گیرانه تری را تصویب می کند که به او اجازه می دهد از شبکه های خبری منتقدش شکایت کند و پروانه خبرگزاری هایی را که با او مخالفند لغو کند، این کار تنها به معنی زور گفتن به رسانه ها نیست. او با این کار آزادی و صداقت رسانه ها را ترساندن می کند که قانون اساسی آمریکا متضمن آن است.

هنگامی که او گروه های نئونازی و اعضای «کو کلاس کلان»، شرکت نژادپرستانه آمریکایی، را با مخالفان تظاهرات نژادپرستانه در شارلوت ویل، در ایالت ویرجینیا، یکی فرض می کند و «هر دو طرف درگیر» را به به کارگیری خشونت متهم می کند، رفتارش بی طرفانه نیست و به این وسیله گارانتی قانون اساسی را جهت حقوق برابر تضعیف می کند.

آیا دونالد ترامپ بدترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا است؟

زمانی که او «جو آرپایو»، کلانتر جنجال آفرین پیشین ایالت آریزونا را که به جرم سرپیچی از حکم دادگاه مجرم آشنا شده است بود بخشید، با این کار تنها به پلیس جهت تخطی از حقوق شهروندی به طور تلویحی چراغ سبز نشان نداد. او با این کار همچنین قدرت دادگاه را تضعیف کرد تا نتواند مقام های رسمی را مجبور به تن دادن به احکام خود کند.

زمانی که او از بازیکنان لیگ ملی فوتبال آمریکا به خاطر زانو زدن هنگام شنیدن سرود ملی کشور انتقاد کرد، با این کار تنها از آنان نمی خواست که وطن پرستی خود را نمایش دهند. او با این کار به آزادی بیان آن ها –و همچنین به طور غیر مستقیم به آزادی بیان دیگران- بی احترامی کرد.

اساسی‌ترین مسئولیت قانونی و اخلاقی یک رئیس‌جمهوری پاسداری و حراست از نظام حکومتی ما هست. دونالد ترامپ این نظام را خوار کرده است. 

هنگامی که او شرکت های اطلاعاتی و دفتر بازرسی دولت فدرال را به شدت سرزش می کند، با این کار تنها شایستگی و کارایی آن ها را زیر پرسش نمی برد. او با این کار پیشنهاد می کند که آن ها درگیر توطئه عظیمی جهت کنار گذاشتن او از قدرت هستند؛ کاری که در عمل به معنای دعوت از مخالفان دوآتشه اش جهت شرکت در یک جنگ داخلی تازه است.

ترامپ زمانی که در دیدار با نخست وزیر کانادا از خود اطلاعات دروغین جعل می کند، با این کار تنها کفایت خود را زیر پرسش نمی برد. بلکه با این اقدام اعتبار و کفایت ایالات متحده آمریکا را در نظر جهانیان تضعیف می کند.

آیا دونالد ترامپ بدترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا است؟

دونالد ترامپ نهادهای مهم و ارزش های دموکراتیک آمریکا را خوار و خفیف می کند. ولی آمریکا در حال مبارزه با او است.

در آلاباما، رای دهندگان دسته دسته گرد هم آمدند تا جهت نخستین بار بعد از ۲۵ سال یک سناتور دموکرات را به نمایندگی خود گزینش کنند. در ایالت پنسیلوانیا، جمهوری خواهان کنترل حوزه انتخاباتی را با اختلاف ۲۰ درصد از دست دادند. از زمانی که ترامپ ریاست دولت را برعهده گرفته، دموکرات ها ۳۹ کرسی در مجلس را که پیشتر متعلق به جمهوری خواهان بود به دست گرفته اند.

نویسنده در آخر آورده است: انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۱۸ در حال نزدیک شدن هست. بر عهده همه شهروندان آمریکا است که با این اعتراض ها همراه شوند. در برابر بدترین مدیر جمهوری ایالات متحده در طول تاریخ، هنگامی که بخواهیم دموکراسی مان را تقویت کنیم، در عالی ترین موقعیت قرار داریم.

واژه های کلیدی: تاریخ | آمریکا | آمریکایی | آزادی بیان | دونالد ترامپ | ایالات متحده | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz